дома тагови Чисти ридови за сите

таг: Чисти ридови за сите

Собрани околу 70 вреќи отпад во акцијата „Чисти ридови за сите“ од повеќе локации над Струмица (фото)

Околу 60 тина граѓански активисти се вклучија во акцијата ,,Чисти ридови за сите“ што ја иницираше и реализираше ВК Актив од Струмица на потегот...

„Чисти ридови за сите“ – собрани пет тракторски приколки со пластика и отпад од излетнички локалитети во струмичко (фото)

Пет тракторски приколки со пластични шишиња лименки и друг ситен отпад се собраа од излетничко рекреативните локалитети во струмичкито регион во рамките на еко...

Трактори со ѓубре наполнија струмичани со екоакцијата ,,Чисти ридови за сите’’ и апелираа да не се загадува (фото)

Околу 200 струмичани денеска учествуваа во еко акцијата ,, Чисти ридови за сите’’ што се реализираше по две локации кон Чам чифлик над Струмица...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...