дома тагови Црква Св. Спас

таг: Црква Св. Спас

Владиката Јаков ја освети Црквата Св. Спас во Ангелци – нека овој храм биде дом за сите верници...

Во присуство на голем број верници и граѓани од струмичко, денеска со божествена литургија беше осветена црквата Св. Спас  во Ангелци. Со благослов на...

Црквата Св. Спас во Ангелци ќе се осветува на 4 и 5 мај, за осветувањето покана до сите верници

Новоизградената црква Св. Спас во Ангелци ќе се осветува на 4 и 5 мај информираа од Црковниот одбор. Македонската православна црква Струмичка епархија упати...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...