дома тагови Центар за развој на Југоисточен пласнки регион

таг: Центар за развој на Југоисточен пласнки регион

Распишан тендерот за набавка на противпожарни возила за ТППЕ Гевгелија и Струмица од страна на ЦРЈИПР

Центарот за развој на Југоисточниот плански регион, Струмица, Република Северна Македонија објави јавен повик за набавка на 2 возила за заштита од шумски пожари во...

Се отвора можноста за развој на руралниот туризам во Ума гевгелиско – почна доизградбата на патот

Започнаа градежните работи за доизградба на патот до Ума. Со доизградбата на преостанатите 800 метри од патот, целосно се заокружува оваа сообраќајница, од крстосницата...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Приведени двајца струмичани, во нивните домови пронајдена и одземена марихуана

На 28.05.2024 во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода П.К.(36) и К.К.(40), двајцата од Струмица. При претрес во домот во...