дома тагови Центар за култура Ацо Караманов

таг: Центар за култура Ацо Караманов

ФОТО: Шаренило од бои и одлични креации и маски на Детскиот карневал во Радовиш

Викендов во Радовиш се одржа Детскиот карневал каде околу 1000 дечиња од училишта, градинки од Македонија и странство продефилираа по радовишките улици а на...

Во Радовиш почна новогодишниот фестивал ,,Светол град” со програма за сечиј вкус (фото)

Започна програмата од Новогодишниот фестивал „Светол град“ кој се одржува од 26 до 29 Декември 2022 година во Центарот за култура „Ацо Караманов“. ,,Радовишани имаа...

ФОТО: 1 200 маски продефилираа на вториот детски карневал во Радовиш кој доби пофалби од ФЕКК

Околу 1200 дечиња  и млади продефилираа по радовишките улици и ги преставија своите приказни под маски во центарот на градот во рамките  на ,,Радовишки...

Објавена музичката програма на ,,Самун ем татлија’’ во Радовиш – еве кој се ќе пее од 11 ти до...

Во рамките на одбележувањето на јубилејот ,, 1000 години Радовиш’’ од 11 до 13 октомври ќе се оддржи манифестацијата „Самун ем татлија“ што седма...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Струмица стапуваат на сила мерките за надминат праг на аерозагадување...

Во Струмица стапуваат на сила мерките за справување со загадувањето на амбиенталниот воздух бидејки два дена мерните станици покажуваат високи концентрации ПМ 10 честички...