дома тагови Ценатр за култура Ацо караманов

таг: Ценатр за култура Ацо караманов

Под мотото ,,Да се слави животот, да се слави радоста“ во Радовиш дефиле на 140 близнаци кои носеа идентична...

Вкупно 140 близнаци млади и стари облечени во идентична облека, продефелираа по радовишките улици во рамките на манифестацијата  „Близнаци сме – посебни сме“. Манифестацијата...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

ОК Струмица со победа тргна кон 11 тиот Шампионски трофеј –...

Одбојкарите на Струмица со 3:1 во сетови го совладоа тимот на Штип УГД и поведоа во финалната серија за освојување на шампионската титула. Недостасуваат...