дома тагови ЦВНП

таг: ЦВНП

Фото – Учениците од ,,Димитар Влахов” Струмица со зелена акција за почист воздух и здрава средина

„Со младинска зелена акција до поздрава животна средина!“ . Ова е мотото на акцијата што ја спроведоа средношколците од средното училиште ,,Димитар Влахов’’ од...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...