дома тагови Царина

таг: Царина

На ГП Богородица, Царинската управа заплени околу 420 илјади евра и долари но и 12 килограми злато (фото)

Инспектори од мобилните тимови на Царинската управа вчера на ГП Богородица при контрола на автобус открија и запленија 262.750 долари, 155.760 евра и 12...

Спречен обид за криумчарење на златен и сребрен накит на ГП Богородица

Вчера во вечерните часови, царинските инспектори од мобилните тимови од Одделението за оперативни работи на Царинската управа, во камион на влез во државата на...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Филипче до гласачите на СДСМ: Време е за мислење со ладна...

Венко Филипче на првиот митинг од кампањата во Демир Капија им се обрати и на гласачите на СДСМ. Тој порача дека е време за...