дома тагови Хари Наковски

таг: Хари Наковски

Наковски Волеј подобар од Струмица Жени, славеше убедливо во првото градско одбојкарско дерби

Одбојкарките на Наковски Волеј со 3:0 во сетови славеа победа против градскиот ривал Струмица Жени. Во спортската сала при СОУ ,, Димитар Влахов’’ избраничките...

ОК Наковски Волеј го освои турнирот ,,Битола 2021’’ – Стојанова најдобар коректор, Ковачевиќ MVP

Одбoјкарките на Наковски Волеј го освоија деветиот турнир организиран од битолскиот прволигаш Пелистер Волеј  насловен како ,,Битола 2021’’. Освен победничкиот пехаr од таборот на...

Наковски Волеј го надигра Фит Фан и како втор од својата група оди во новата лига за титула

Одбојкарките на ,,Наковски Волеј’’ од Струмица во рамките на последното првенствено коло забележаа убедлива победа против ,,Фит Фан’’ и како втори од Групата А...

Видео – Девојките од Наковски Волеј испишуваат историја, со оро прославија финале за КУП ТИТУЛА

Одбојкарките на ,,Наковски волеј'' обезбедија КУП финале откако и во возвратниот полуфинален меч од КУПОТ на Македонија славеа против Пелистер од Битола. Идентично како...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Прием на првачињата од ООУ „Атанас Нивичански“ во Детската организација

Денес, првачињата од ООУ „Атанас Нивичански“, Нова Маала, на свечена церемонија беа примени во Детската организација. Сложно, во еден глас повторувајќи ги  зборовите од...