дома тагови француски амбасадор

таг: француски амбасадор

Францускиот амбасадор Кристијан Тимоние во посета на Ново Село и Струмица се разгледуваа можности за соработка

Францускиот амбасадор Кристијан Тимоние беше во посета на општините Ново Село и Струмица каде оствари средби со градоначалниците Никола Андонов Коста Јаневски. Во Ново...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајка на патот Еднокуќево –...

Вчера во 19.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат помеѓу селата Еднокуќево и Моноспитово, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...