дома тагови фолк пејачка

таг: фолк пејачка

Гавазова на одмор во Турција и објави како игра стомачен танц, ќе го учи и тверкот оти нема поубаво...

Фолк пејачката од Струмица Сузана Гавазова на социјалните мрежи објави неколку видеа како вежба стомачни танци. Таа со семејството се наоѓа на одмор во...

Гавазова го промовираше спотот ,,Роден си за грев’’ снимен во бугарски замок – презадоволна сум, вели Сузе

Фолк пејчката Сузана Гавазова го објави спотот за нејзиниот нов сингл,, Роден си за грев,, снимен во бугарскиот замок  ,,Равадиново’’ кај  Созопол Бугарија. Станува...

Ристе не направи среќни родители, да подрасне се враќам на музиката , вели Кате која стана мајка

Фолк пејачката Катерина Ристова стана мајка. Во болницата ,,West Penn'' во Питсбург, Пенсилванија САД, каде со сопругот Васко Митев од Радовиш веќе живеат, на...

Соло сум, но не сум се откажала од потрагата по мојата сродна душа, вели фолк пејачката Стојне

Младата и атрактивна пејачка, струмичанката Стојне Николова која го спрема својот прв албум ,,Мелем за душа,, вели дека и покрај многуте работни обрврски сепак наоѓа...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...