дома тагови уметност

таг: уметност

Зимбакова ја спои љубовта кон уметноста и планините – отвори изложба на планински врв на Беласица висок 1740 метри

Струмичанката Кристина Зимбакова на врвот „Сечена скала“ на Беласица ја отвори својата самостојна изложба „Ја извишила фортуната“.На изложбата таа се претстави со триесетина уметнички...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Струмичанецот Димитар Пандев сериозно чука на вратите на НБА, стави потпис...

Македонскиот младински кошаркарски репрезентативец, струмичанецот Димитар Пандев кој цели 8 години етапно ја гради својата кошаркарска кариера надвор од земјава, стави потпис за најдобрата...