дома тагови Уметничка галерија

таг: Уметничка галерија

Дел од градската скривница во Струмица ќе стане уметничка галерија, пренамената чини 190 илјади евра

Деновиве почнаа работите за пренамена и адаптација на деловен простор  во центарот на Струмица во уметничка галерија. Станува збор за простор под плоштадот кој...

Заврши струмичката ликовна колонија, новото време со ковид-19 инспирација за дел од уметниците

Нови 30 дела се направени на годинашново издание на струмичка ликовна колонија на која учествуваа исклучиво само домашни уметници заради коронакризата. Тие во изминатите...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Апел за хуманост, на Елизабета од Гевгелија и се потребни средства...

Гевгеличани се организираа да и помогнат на својата сограѓанка Елизабета Гуцева на која и се потребни финансиски средства за лекување. Таа веќе шест години...