дома тагови Узбекистан

таг: Узбекистан

Љупче Дориев прогласен за фудбалер на месецот во Узбекистан – во шампионатот е на врвот по постигнати голови !

Љупче Дориев од Зубово кој потекнува од струмичката фудбалска школа е прогласен за играч на месецот и странец во суперлигашкото натпреварување во Узбекистан. Наградата...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Разнопромет АС – Струмица со ,,Роденденска недела“ и попуст на 40...

Од 22 до 27 јули струмичката компанија Разнопромет АС ја спорведува традиционалната „Роденденска недела“ при што нуди попуст на околу 40 илјади артикли кои...