дома тагови УГД Штип

таг: УГД Штип

Над 200 студенти што ќе се запишат на УГД Штип ќе бидат ослободени од партиципација прва година

Над 200 студенти што ќе се запишат во првиот уписен рок како редовни студенти во државна квота на Универзитетот Гоце Делчев  ќе бидат ослободени...

Во Солун одржан првиот работен состанок за имплементација на проектот „Би Ин“

Во рамките на проектот „Деловен екосистем како интегриран систем – Би Ин“, финансиран од Европска Унија преку Интеррег ИПА Програмата за прекугранична соработка помеѓу...

УГД Штип ќе ослободи 210 студенти од плаќање школарина за прва година, прием и во Струмица и Гевгелија

Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип каде тече првиот уписен рок за новата академска година кој трае до 1 септември како што најави  проректорот за...

УГД Штип го објави конкурсот за студирање, кои програми ќе ги има во Струмица и Гевгелија

Универзитетот Гоце Делчев од Штип го објави конкурсот за упис на студенти во прва година на студиските програми за наредната учебна година. Како што...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Гевгеличанец вечерва си ги убил братот и снаата пред влезот на...

Шеесет и деветгодишниот В.Г. од Гевгелија се сомничи дека вечерва ги убил брата си Л.Г. (71) и снаата Т.Г. (62). Веста за МИА ја потврдија...