дома тагови ТЦ Глобал

таг: ТЦ Глобал

Оштетени 68 дуќани и тезги од пожарот во Глобал велат од обвинителството кое досега распита 15 лица

,,Во пожарот беа оштетени 44 деловни објекти (дуќани, магацини) и 24 тезги , а за висината на штетата по барање на обвинителството ќе се произнесе вешто лице. ...

Формирано е Координативно тело за справување со последиците од пожарот во „Глобал“

Со цел за брза и координирана акција, денеска, на иницијатива на градоначалникот Коста Јаневски е формирано Координативно тело во кое членуваат претставници од сите...

Ќе покажеме солидарност и со акција на дело ќе помогнеме Струмица да се врати во нормала, кажа Заев по...

Премиерот Зоран Заев денеска во Струмица заедно со градоначалникот на општината Коста Јаневски, директорот на Комуналец Зоран Ѓеоргиев но и преставници од ТППЕ Струмица,...

Полицијата и пазарната инспекција почнаа да ги ловат дивите продавачи по тротоарите во Струмица

Струмичката полиција заедно со преставници од пазарниот инспекторат денеска направиле координирана акција за откривање на диви продавачи на стока по тротоарите во централното градско...

Младите невработени струмичани добија Инфо пункт каде ќе имаат обуки и вештини за работа според потребите на бизнис секторот

Во рамките на проектот „Младите – клуч за иднината на бизнис секторот“ кој го реализираше  Центарот на заедницата на Струмица а во партнерство со ...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...