дома тагови тутунари

таг: тутунари

ТК Прилеп договорениот тутун на Далија од струмичките тутунари ќе го откупува од вторник во радовишко

Тутунскиот комбинат Прилеп во вторник треба да го отпочне откупот на договорениот тутун од Далија табак од струмичките тутунари на кои мора да им...

Вишокот тутун што го имат тутунарите ќе се откупува после 15 февруари а ТК Прилеп ќе го превзеде договорениот...

Вишокот тутун што им остана на тутунарите од склучените договори ќе се откупува после 15 февруари откако ќе заврши откупот на договорените количини. Ваков...

Тутунари од струмичко бараат државата да им помогне – имаат склучени договори со Далија Табак, ама фирмата не откупува...

Тутунарите од струмичко Градашорци во паника. Незнаат каде да ги предадат произведените количини тутун од ланската реколта откако  компанија Далија Табак не доби зелено...

Нов протест на тутунарите од струмичко, бараат реална проценка и укинување на 4 класа

Тутунопроизводителите од струмичко, незадоволни проценката на тутунот и големите одбитоци повторно протестираа и побараа реална проценка на тутунот од  годинашнава реколта но и укинување...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Струмица Никоб мечот со Мурса од Осијек од Купот на ЦЕВ...

Одбојкарите на Струмица Никоб, мечот со хрватскиот тим на Мурса од Осијек во рамките на  Купот на ЦЕВ ќе го играат во салата Парк...