дома тагови трим патека

таг: трим патека

Комуналец исчисти околу 100 мини депонии во Струмица – собрани се 120 кубни метри отпад (фото)

Викендов струмички ,,Комуналец’’ ја релизираше летната ЕКО акција во која според објавеното на ФБ исчистени се околу 100 тина мини депонии во општината а...

Трактори со ѓубре наполнија струмичани со екоакцијата ,,Чисти ридови за сите’’ и апелираа да не се загадува (фото)

Околу 200 струмичани денеска учествуваа во еко акцијата ,, Чисти ридови за сите’’ што се реализираше по две локации кон Чам чифлик над Струмица...

Во недела закажана еко акција ,,Чисти ридови за сите’’ ќе се чистат трим патеката и патот кон Чам Чифлик...

Велосипедскиот клуб “ВК Актив” од Струмица најави дека во недела на 21 март организира еко акција ,,Чисти ридови за сите“ со која ќе се...

Ќе се градат нови бедеми, патеки и ќе се осветлува тврдината Цареви Кули над Струмица (фото и видео)

Преку Проектот за локална и регионална конкурентност, во Струмица ќе се градат нови бедеми на средновековната тврдина Цареви Кули која се очекува да биде...

ТППЕ Струмица, Денот на пожарникарството го одбележа со чистење и средување на трим патеката до Св.Илија (фото)

Струмичките пожарникари, 20 ти мај Денот на пожарникарството во земјава го одбележаа со акција за чистење и средување на трим патеката од Ловниот дом...

Трим патеката кон манастирот „Свети Илија“ над Струмица се забранува за рекреација

Врз основа на мерките и препораките на Владата на Република Северна Македонија за превенција од ширење на коронавирусот, а по наредбата донесена од Општинскиот...

Фото – Средношколци од Никола Карев од Струмица ја чистеа трим патеката и локалитетот Св. Илија

Средношколци од СОУ,, Никола Карев'' од Струмица заедно со професори од ова училиште по повод Денот на пролетта организираа еколошка акција за чистење на...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Струмица наскоро турнир во мал фудбал „Благој Истатов“ со награден...

Идниот месец во Струмица ќе се одржи турнир во мал фудбал посветен на фудбалската легенда Благој Истатов вреден милион денари или 16 илјади евра...