дома тагови трактори

таг: трактори

Полицијата и РСБСП лепеа налепници на тракторски приколки во струмичко за поголема безбедност во сообраќајот

Секторот за внатрешни работи Струмица преку Отсекот за превенција и ПС за БПС Струмица во партнерство со Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на...

Државата ќе дава до 3,5 милиони денари за набавка на трактор, може да се аплицира до крајот на...

До  крајот на месец мај, земјоделските стопанства ќе може да конкурираат за добивање на средства за набавка на трактори.Вкупните  прифатливи трошоци по поединечен корисник...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Гевгелија идната недела ,,АРТ УМ“ фестивал – ќе се спои...

На 21 и 22 јуни 2024 година во Гевгелија ќе се одржи мултимедијален фестивал АРТ УМ . Овој фестивал ќе вклучува широк спектар на...