дома тагови Тополница

таг: Тополница

Жители од Тополница реагираат за прашина од рудникот Бучим, од каде велат дека била заради силен ветар

Жителите на радовишко Тополница деновиве реагираа на огромната прашина што се спушта од хидројаловиштето на рудникот Бучим заради што неможат да отворат прозорци ниту...

Општина Радовиш со инфраструктурни проекти во Аликоч, Парналија, Коџалија (фото)

Работните активности во селата Прналија и Аликоч се при крај каде што се комплетира проектот за изградба на 17 улици во 6 села –...

Општина Радовиш потпиша договор со Техноинженеринг за уредување на јавните површини во градот и населените местата Сурдулци, Аликоч,Тополница

Градоначалникот на Радовиш Герасим Конзулов потпиша договор со управителот фирмата ,,Техноинженеринг'' Игор Крстев - која даде најдобра понуда и најниска цена по распишаниот тендер...

Струмичанец заработи кривична за криумчарење мигранти кои во јуни биле пронајдени во паркирано возило што го управувал кај Радовиш

Надворешната канцеларија за криминалистички работи од Радовиш поднесе кривична пријава против  дваесет и петгодишниот  А.Д. од струмичко Банско и дваесет и едногодишниот А.Ш. од...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...