дома тагови Томе Ефтимов

таг: Томе Ефтимов

Струмица ги додели годишните општински награди, Јаневски повика Струмица да се сака со добрина и дела

По повод празникот на Струмица ,,Св 15 Тивериополски Свештеномаченици’’ Советот одржа свечана седница на која беа доделни годишните општински признанија на личности и институции...

Младите да веруваат во себе и своите соништа, вели Ефтимов најдобриот млад научник одликуван од претседателот Иванов

„Она што би им го препорачал на младите, без разлика дали себеси се гледаат во науката или не, е да веруваат во себе и...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајка на патот Еднокуќево –...

Вчера во 19.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат помеѓу селата Еднокуќево и Моноспитово, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...