дома тагови Токат

таг: Токат

Турски чочек во сала Парк, Токат од Турција победник на Балканскиот Куп во Струмица – Џио сребрен !

Одбојкарите на турски ,,Токат'' го освоија првото место на Балканскиот клупкси Куп во Струмица откако во третото коло забележаа победа против ,,Џио Струмица'' со...

Џио Струмица славеше против Приштина Волеј, утре против турски Токат за пласман во ЦЕФ Челенџ купот

Одбојкарите на Џио Струмица со 3:1 во сетови забележаа победа против косовскиот шампион Приштина Волеј во второто коло од Балканскиот клупски куп организиран од...

Џио Струмица ги скенираше противниците од БВА купот, со поддршка од публиката се надева на успех против Приштина и...

Со одигрување на мечот меѓу Токат Белидије од Турција и Приштина Волеј од Косово, стартуваше Балканскиот клупски куп што се оддржува во спортската сала...

Шампионот Џио Струмица во сала Парк домаќин на БВА турнирот преку кој го мерка унгарскиот вицешампион во Челенџ купот

ОК Џио Струмица - актуелниот македонски шампион и освојувач на Купот, деновиве во спортската сала Парк ќе го организира годинашново издание на Балкански клупски...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...