дома тагови титула

таг: титула

Валандовски КМФ Проект ШАМПИОН во футсал, без пораз ја круниса сезоната со титула !

Тимот на КМФ Проект од валандовско Јосифово и официјално е новиот Шампион на Македонија во футсал. Ова е прва титула за клубот кој сезонава...

Џио Струмица на чекор до осмата титула, во вторник прва шанса да го крене Шампионскиот пехар

Одбојкарите на Џио Струмица поведоа со 2:0 во финалната серија за освојување на Шампионската титула, откако во Тетово успеа да го скроти тимот на...

Џио во Скопје му украде два сета на лидерот Вардар и најави интересна битка за титулата !

Одбојкарите на Џио Струмица се првиот тим во македонскиот шампионат кои ова сезона на лидерот Вардар му ги украде првите сетови и тоа во...

Џио Струмица на чекор до титула, славеше во Кичево и во четврток во Парк ќе игра за Шампионскиот пехар

Одбојкарите на Џио Струмица забележаа лесна и убедлива победа од 3:0 против Шутова во Кичево и веќе имаат скор од две победи на своето...

Видео од головите со кои Академија Пандев обезбеди историско КУП финале со можност за ТИТУЛА

Академија Пандев од Струмица која постои десетина години, вчера испиша историска победа со која обезбеди КУП финале. Ова е прво финале во сениорска конуренција...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

На Цареви кули приведени двајца жители од Василево, кај едниот пронајдена...

На 18.04.2024 во 19.30 часот на место викано „Цареви кули“ во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода А.С.(34) и В.С.(35), двајцата од село Василево, струмичко. При преглед...