дома тагови Техноинженеринг

таг: Техноинженеринг

Со пари од државата но и од својот буџет, општина Конче асфалтираше уште една улица во Дедино

Деновиве заврши асфалтирањето на уште една улица во населеното место Дедино - општина Конче. Станува збор за улицата бр 3 во должина од 200...

Во Горни Липовиќ и Дедино се асфалтираа пет улици, општина Конче најави и други проекти за патишта и улици(фото)

Деновиве, Општина Конче со сопствени средства асфалтираше  неколку улици во населените места Горни Липовиќ и Дедино, кои на средби со граѓаните лани беа истакнати...

Општина Радовиш потпиша договор со Техноинженеринг за уредување на јавните површини во градот и населените местата Сурдулци, Аликоч,Тополница

Градоначалникот на Радовиш Герасим Конзулов потпиша договор со управителот фирмата ,,Техноинженеринг'' Игор Крстев - која даде најдобра понуда и најниска цена по распишаниот тендер...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Објавена програмата за „Струмичкиот карневал 2023“ кој ќе се одржи од...

Организациониот одбор на струмичкиот карневал, ја објави Програмaта за годинашново издание. Карневалските денови почнуваат на 22 февруари кога клучот на градот од страна на...