дома тагови тетово

таг: тетово

Оливера Пепиќ од Струмица со ,,Вечера кај кралица“, избрана за највешта жена во Македонија (фото)

Оливера Пепиќ од Струмица - членка Организацијата „Вешта жена“ Струмица на Републичката манифестација за избор на највешта жена во подготвување храна и аранжирање и...

Фирма од Гевгелија пуштила во промет увезен тутун Вирџинија без акциза, Царината поднесе кривични

Царинската управа денеска соопшти дека запленила околу 146 тони тутун кој незаконски бил пуштен во промет за кој не бил платена акциза од околу...

Еколог од Тетово донираше 40 таблети за ученици од загрозени семејства во Гевгелија и Радовиш за онлајн настава

Тетовската компанија ,,Еколог’’ преку Министерството за образование и наука донираше таблети за повеќе општини во земјата за ученици кои потекнуваат од социјално ранливите категории...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кадетите на Академија Пандев ги добија ривалите за престижниот турнир во...

Кадетскиот состав на Академија Пандев (фудбалери родени 2005) од утре 5 ти јуни ќе земат учество на реномираниот турнир „КУП ПРИЈАТЕЛСТВА“ кој ќе се...