дома тагови Теодора Димоска

таг: Теодора Димоска

Теодора Димоска најдобар тренер на млади за 2022 во екипен спорт заедно со Александар Митев и Васко Ѓеоргиев

Теодора Димоска го понесе признанието најдобар тренер во млади категории во екипен спорт на Струмица за минатата година. Под нејзина палка кадетските на ЖФК...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...