дома тагови Теодора гошева

таг: Теодора гошева

Глигор и Теодора од Гевгелија како ,,The G Notes’’ промовираа нов летен сингл на англиски ( видео)

Глигор и Теодора Гошеви брат и сестра од Гевгелија кои го сочинуваат музичкиот тандем ,,The G Notes’’ деновиве промовираа  уште еден музички сингл на...

Гевгелискиот ,,The G Notes’’ наскоро со промоција на својот прв албум со песни на англиски и македонски

Музички тандем ,,The G Notes’’ составен од Глигор и Теодора Гошеви од Гевгелија деновиве ја промовираа македонската верзија на песната  “All I Need Is...

Глигор и Теодора од Гевгелија промовираа нов сингл на англиски ,,Се што ми треба си ти’’ снимен на Кожув...

Гевгелискиот музички тандем ,,The G Notes’’ составен од Глигор и Теодора Гошеви инаку брат и сестра, промовираа нов музички сингл на англиски насловен како...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Борбена игра на струмички Астраион кој со Младост Богданци ги поделија...

Струмичките ракометари одиграа нерешено со Младост 1977 од Богданци во рамките на второто коло од Првата лига и ги поделија бодовите. И двата тима во...