дома тагови Сува река

таг: Сува река

Граничната полиција на местото ,,Каменолом”- Сува река кај Стар Дојран пронајде неексплодирана граната

МВР информираше дека вчера попладне кај Стар Дојран  била пронајдена неексплодирана граната за што била информирана Дирекцијата за заштита и спасување. Експлозивната направа ја...

Гевгелиската дива депонија кај Сува река ќе се дислоцира и ќе прерасне во јавна зелена површина како мини парк

Парите во висина од 420 илјади евра кои останаа неискористени од изградбата на Пречистителната станица кај Гевгелија, ќе бидат наменети за затворање на старата...

Градоначалникот Сашо Поцков го чистеше Армискиот парк и ги повика сограѓаните да дадат свој придонес за чиста и зелена...

Вработени во општина Гевгелија заедно со градоначалникот Сашо Поцков но и од  тамошното комунално претпријатие, граѓани, еко акивисти и планинари од Гевгелија  учествуваа во...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...