дома тагови струмичка корида

таг: струмичка корида

Маската „Струмичка корида“ најдобра според публиката на Струмичкиот карневал која гласаше онлајн (фото/видео)

Маската ,,Струмичка корида“ на ООУ ,,Видое Подгорец“ од Струмица доби најмногу поени на онлајн гласањето што и ова година го спроведе организациониот одбор на...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Приведен жител на Габревци кој се сомничи дека направил кражби во...

На 22.07.2024 во 20.15 часот, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода И.А.(31) од село Габревци, општина Конче. Тој се сомничи...