дома тагови струмичка болница

таг: струмичка болница

Струмичката болница обезбеди модерна ендоскопска и лапароскопска опрема за потребите на одделот хирургија

Струмичката болница соопшти дека е обезбедена нова модерна ендоскопска и лапароскопска опрема за потребите на одделот хирургија и истата е ставена во функција за...

Никоб Медикал донираше транспортен инкубатор за новороденчиња во струмичката болница

Струмичката болница доби донација од нов транспортен инкубатор за потребите на неонатолошкиот оддел со цел обезбедување на повисоко ниво на здравствена заштита на новородените при...

За една недела 14 смртни случаи од Ковид-19 во Струмица имале коморбидитети и доцна се јавиле на лекување

Последнава недела Струмица и регионот се меѓу водечките по бројот на смртни случаи од коронавирус. Од болницата информираат дека станува збор за пациенти со...

Во струмичката болница стаса донацијата со апарати од Кувајт, Гогов упати благодарност !

Директорот на струмичката болница Наќе Гогов објави дека пристигна дел од донацијата од Кувајт што ја најави пред околу два месеци во соработка со...

Струмичката болница доби санитетско возило за транспорт на ковид пациенти, амбулантните ќе ги чека во декември

Болницата во Струмица доби санитетско возило од Дирекцијата за заштита и спасување, откако викендов директорот Наќе Гогов побара донации за да набави ново за...

До декември власта најави амбулантно возило за струмичката болница а од утре обезбедиле санитетско возило

Струмичката болница ќе добие едно амбулантно возило најдоцна до декември а во меѓувреме  во соработка со Дирекцијата за управување кризи  обезбедено е санитетско возило,...

На Инфективно во Струмица почина заболен од ковид-19, почина лице и од Радовиш каде има нови два позитивни

67 годишниот жител за кој вчера надлежните информираа дека е новиот позитивен случај на ковид-19, синоќа починал на Инфективното одделение при струмичката болница. Според...

Возачот кој превезуваше мигранти и предизвика сообраќајка кај Василево ќе одговaра за две кривични дела

Скопјанецот кој пред една недела предизвика сообраќајка на патот Струмица-Радовиш кај раскрсницата пред Василево заработи две кривични пријави и ќе одговара за криумчарење мигранти...

Есенва во струмичката болница ќе профункционира новото крило со капацитет од 85 кревети а ќе има и 11 операциони...

Есенва треба и официјално да почне со работа новиот болнички крак на струмичката општа болница кој почна да се гради пред цели 33 години....

Пандев донираше средства во струмичката болница, ќе се искористат за набавка на заштитна опрема за персоналот

За време на коронавирусот, голем број физички и правни лица во рамките на своите можности донираат средства и  опрема на струмичката болница која ќе...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Гевгелија идната недела ,,АРТ УМ“ фестивал – ќе се спои...

На 21 и 22 јуни 2024 година во Гевгелија ќе се одржи мултимедијален фестивал АРТ УМ . Овој фестивал ќе вклучува широк спектар на...