дома тагови струмичани

таг: струмичани

И покрај апелите на Комуналец пак се фрла отпад низ Струмица иако на 13-110 може да се јават за...

ЈПКД Комуналец од Струмица уште еднаш апелира до струмичани да не се остава кабаст отпад на јавни површни туку тој да се пријави до...

Снегот го наполни паркот во Струмица, голем број граѓани уживаа во зимската идила (фото)

Снегот кој што од вчера почна да паѓа во Струмица а продолжи и денеска, испровоцира голем број струмичани да излезат на прошетка во големиот...

Струмичка поддршка на македонските ракометари во Виена, капитенот на одбојкарите Ѓоргиев верува во победа против Чешка

Голем број струмичани заминаа во Австрија да ја бодрат македонската ракометна селекција на својот настап во Виена во рамките на Европското првенство. Таму се...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Д-р Филипче од Гевгелија: Како пратеник ќе останам достапен за грижите,...

Носителот на листа на Изборна единица 4, д-р Венко Филипче го отвори централниот караван за парламентарните избори на СДСМ и Коалицијата за европска иднина...