дома тагови Струмица. министри

таг: Струмица. министри

Заев од Предбожиќниот базар на СДСМ во Струмица: Очекувам министрите од опозицијата професионално да работат (фото)

Довчерашниот премиер а сега лидер на СДСМ, Зоран Заев од родната Струмица очекува дека новите министри и заменици предложени од опозицијата во наредниот период...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

ОК Струмица со победа тргна кон 11 тиот Шампионски трофеј –...

Одбојкарите на Струмица со 3:1 во сетови го совладоа тимот на Штип УГД и поведоа во финалната серија за освојување на шампионската титула. Недостасуваат...