дома тагови Стево Пендаровски

таг: Стево Пендаровски

Знам дека ви е тешко, но останете дома – самоизолацијата е најдобра превентива против КОВИД-19, порача претседателот Пендаровски (видео)

Претседателот на државата Стево Пендаровски со видео порака апелираше до сите граѓани во Македонија да бидат дома за да се спречи ширењето на коронавирусот....

АРМ го зголеми присуството на границата со Грција заради можен бран на мигранти, војниците ги посети претседателот Пендаровски

Претседателот и врховен командант на вооружените сили на државата Стево Пендаровски денеска изврши обиколка на позициите на Армијата стационирани на јужната граница на државата...

Новиот претседател Стево Пендаровски славеше во пет општини во Југоистокот

Новиот претседател Стево Пендаровски кандидат на СДСМ, во Југоистокот забележа победа во пет од вкупно десет општини при што доби 41 207 гласа  додека...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

На Цареви кули приведени двајца жители од Василево, кај едниот пронајдена...

На 18.04.2024 во 19.30 часот на место викано „Цареви кули“ во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода А.С.(34) и В.С.(35), двајцата од село Василево, струмичко. При преглед...