дома тагови Стакато Бенд

таг: Стакато Бенд

Стакато Бенд со Кристина и Шавлев го објавија коверот на песната ,,Моме оди за вода’’ (видео)

,,Стакато Бенд’’ на својот официјален Youtube канал ја објавија својата преработка на македонската народна песна ,,Моме оди за вода ’’ во нов аранжман а...

Саше Митев се раздели од Стакато Бенд – заминува за Берн Шваjцарија во Стринг Арт Бенд

Пејачот Саше Митев објави дека се разделува од ,,Стакато Бенд'' во кој беше составен дел повеќе од две години а со кој снимија неколку...

Саше од Стакато Бенд се сврши со Кристина чија рака ја побара во Швајцарија – свадба најави догодина

Фронтменот на ,,Стакато бенд’’ Саше Митев веќе не е ерген. Тој деновиве се сврши со Кристина чии корени се од Ново Село но живее...

Стакато Бенд со Кристина и Шавлев подготвуваат музички проект со ковери од повеќе песни

Стакато Бенд заедно со Кристина Стојкова и Тунџај Туна Шавлев деновиве снимија ковери на неколку песни како летно изненадување за својата публика. Станува збор...

Санде и Саше со хуманитарна забава во Градашорци, ќе пеат за Стојче да застане на нозе

Санде Митев од ,,Алегро Бенд,, и Саше со ,,Стакато Бенд,, ќе одржат хуманитарна забава во Домот на културата во Градашорци за својот сограѓанин Стојче...

Да помогнеме младиот Стојче да застане на нозе, отворени се линии за донации а се организира и хуманитарен концерт

Младиот струмичанец Стојче Јовановски од Градашорци кој се повреди во сообраќајка, веќе цела година се обидува да застане на нозе. Кај него се констатирани...

По две години постоење, Стакато Бенд од Струмица влезе во студио и почна да снима песни

,,Стакато бенд’’ од Струмица влезе во студио и почна да снима преработки на македонски народни песни. Истите се снимат во Скопје а како што...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Судиски бандитизам – денешното сценарио во Голема Речица е за Оскар,...

Денешното судиско сценарио ќе беше номинирано за Оскар. Вака реагираат од ФК Детонит Плачковица од Радовиш по денешниот натпревар во Голема Речица каде претрпеа...