дома тагови стадион Младост

таг: стадион Младост

Беласица славеше над Слога Виница и се проби на второто место кое носи бараж за Прва лига

Струмичка Беласица славеше против Слога Виница со 1:0 и го превзеде второто место во Втората фудбалска лига Исток кое носи бараж за пласман во...

Како стадионот во Струмица се развиваше и доби лиценца од УЕФА а угости и претседател на ФИФА

После националната арена ,,Тоше Проески’’ , струмичкиот  фудбалски стадион  „Благој Истатов“ поранешен Младост  е  втор во земјава кој ги исполнува  стандарди на УЕФА за...

Видео од головите со кои Беласица го прекина постот и славеше против Шкупи – направи чекор повеќе за опстанок...

По девет првенствени меча без славје, струмичките синобели конечно го прекинаа постот. На стадионот Младост во Струмица екипата на Беласица забележа значајна победа против...

Видео: Дориев двапати прецизен за нова победа на А. Пандев – На стадионот Младост падна кратовски Силекс

Фудбалерите на ,,Академија Пандев,, ја забелажаа 13 тата победа во Шампионатот откако на стадионот ,,Младост,, славеше против ,,Силекс,, од Кратово со 2:0. Лупче Дориев...

Три од три за Академија Пандев во пресметките со Беласица ова сезона

Љупче Дориев го реши третото струмичко дерби во корист на својот тим Академија Пандев. На стадионот Младост во Струмица ,, пандевци’’ ја забележаа и...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Разнопромет АС – Струмица со ,,Роденденска недела“ и попуст на 40...

Од 22 до 27 јули струмичката компанија Разнопромет АС ја спорведува традиционалната „Роденденска недела“ при што нуди попуст на околу 40 илјади артикли кои...