дома тагови Средба под јаворите

таг: Средба под јаворите

Видое Подгорец не е соодветно третиран од научната јавност, заслужува внимание – кажаа учесниците на симпозиумот за неговата оставнина

Писателот Видое Подгорец со чија литература израснаа сите деца во земјава не е соодветно истретиран од научната јавност иако неговите дела имаат универзални пораки....

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Пронајдена марихуана кај лица од Колешино, Ново Село, Бориево, полицијата ги...

На 22.04.2024 во 19.30 часот во Ново Село полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода Д.К.(42) и К.Ѓ.(29), двајцата од село Колешино, струмичко....