дома тагови Спас за Валандово

таг: Спас за Валандово

Активистите од Спас за Валандово со акција за собирање прехрамбени и хигиенски производи за да им помогнат на загрозените...

Активистите од коалицијата ,,Спас за Валандово’’ почнаа голема солидарна акција за собирање хигиенски производи и храна со цел да се направат хуманитарни пакети кои...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

На Цареви кули приведени двајца жители од Василево, кај едниот пронајдена...

На 18.04.2024 во 19.30 часот на место викано „Цареви кули“ во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода А.С.(34) и В.С.(35), двајцата од село Василево, струмичко. При преглед...