дома тагови СОФ 2020

таг: СОФ 2020

Четкар од Струмица опен Фест – Со ваква позитивна енергија полесно ќе ја надминеме пандемијата (видео)

Светски реномираниот гитарист Владимир Четкар приреди вистинско шоу со својот секстет на СОФ 2020. Во енергичните изведби на неговата авторска музика уживаа сите посетители. „Во...

Дуото Дац и Митевски приредија вистинско евергрин освежување на Струмица опен фест (фото)

Синоќа на Струмица ОПЕН фестивал се одржа одличен двочасовен концерт на дуото Драган Спасов - Дац и Александар Митевски. Музичарите приредија вистинска евергрин вечер...

ВИДЕО: Како помина втората недела на СОФ 2020

Погледнете го видеото од втората недела која помина во знакот на опуштените зони и филмски проекции на отворено. „Се наоѓаме токму на средина од фестивалската...

Во недела во Струмица во градскиот парк – полумаратон ,,Струмица на улица” во поинаква приказна

Ноќните трки кои за две години прераснаа во најмасовниот спортски настан на Струмица Опен Фестивал, годинава со едукативен карактер. Ги покануваме сите љубители на...

Рекреативци и велосипедисти на „Ноќни патеки: Епизода „Цареви кули“ како дел од програмата на СОФ 2020 (фото)

Околу 100-тина посетители синоќа рекреативно се искачија на еден од најпознатите локалитети во Струмица - Цареви Кули. Најголемиот симбол на градот и годинава понуди...

60 рекреативци на аеробик тренинг на отворено во струмичкиот парк како дел од СОФ 2020 (фото)

Синоќа се одржа првиот аеробик тренинг на отворено како дел од програмата на СОФ 2020. Во градскиот парк кај Езерцето вежбаа 60-тина рекреативци од...

Во недела почнува СОФ 2020 – поинаков културен бран во нови услови !

Во недела започнува деветтото издание на СОФ 2020 и ќе трае до 3 септември. Ќе се реализираат 20 бесплатни настани распоредени во 20-дневна програма...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...