дома тагови сонце

таг: сонце

Јордан Митев ги собра и развесели пред Бадник и Божиќ македонските печалбари во „Сонце’’ (фотогалерија)

Цели шест часа траеше Печалбарската вечер во ресторанот ,,Сонце’’ кај Борисово општина Ново Село, каде се собраа стотоци иселеници кои живеат и работат во...

Расте бројот на пациентите со рак на кожа – изложувањето на сонце без заштита најголема причина, алармираат дерматолозите

Целодневното изложување на сонце и на големиот индекс на УВ зрачење се најголемата причина за појава на карцином на кожа заради што сите граѓани...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...