дома тагови Совет

таг: Совет

,,Почнувам да работам и да Ви служам ‘’ напиша Костадинов на ФБ откако официјално стана Градоначалник на Струмица

Општинската изборна комисија  на Струмица,  денес ги додели решенијата за Градоначалник и членови на Советот на општината по нивниот избор на првиот изборен круг...

Советник од Партијата на турците (ТХП) во Радовиш ќе дејствува надвор од владеачкото мнозинство

Советникот Јашар Сулејман од Партијата за Движење на Турците ја напушти владеачката коалиција во Советот во Радовиш. Ова партија денеска со соопштение излезе со...

Полимат 13 доби ,,Архус столче’’ во Советот на Богданци која е прва во земјава што за еко одлуки вклучи...

Советот на општина Богданци  донесе одлука за вклучување и учество на граѓанскиот сектор при донесување одлуки од областа на заштита на животната средина, конкретно...

Струмица догодина планира да обезбеди и потроши околу 20 милиони евра, Јаневски кажа за кои капитални проекти

Догодина општина Струмица планира да обезбеди и потроши 20 милиони евра. Толку изнесува Буџетот за 2020 тата година, од кои, општината планира да добие...

Гевгеличани повторно кажаа НЕ за отворање погон за производство на пелети од РДФ отпад и прачаа сакаме чиста и...

„Сакаме чиста Гевгелија. Зошто да се носи оптад од страна за да се преработува овде? Општината веќе даде негативно мислење и не знаеме зошто...

Ташко Дојчинов поднел оставка од функцијата Претседател на Советот на Гевгелија, професионално бил ангажиран во Државна комисија

Претседателот на Советот на Општина Гевгелија - Ташко Дојчинов до градоначалникот Сашо Поцков,поднесе оставка на функцијата претседател и член на општинскиот Совет објави МИА....

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Ајваријада во Босилово – домакинките почнаа да го приготвуваат кој ќе...

20 тина домакинки од Општина Босилово утрово ги запалија печките и почнаа да ги печат пиперките за да  приготват ајвар по традиционален рецепт. Со...