дома тагови Смрдлива Вода

таг: Смрдлива Вода

Членови на ЗПСК Кожуф од Гевгелија го чистеа отпадот од Сифулајка до над Смрдлива вода (ФОТО)

”Уживајте ја природата  и секој престој во неа по разни поводи нека биде достоен”. Вака апелираа членовите на ЗПСК Кожуф од Гевгелија кои викендов го...

Заради се поголемиот број позитивни, кризниот штаб од Гевгелија бара воведување полициски час

Општинскиот кризен штаб на Гевгелија бара воведување полициски час на територијата на Општината во периодот од 21:30 часот до 5 часот наутро и враќање на...

До крајот на годинава браната ,,Конско’’ кај Гевгелија треба да биде целосно изградена, информираа од МЗШВ

Браната ,,Конско’’ кај Гевгелија која почна да се гради пред две години се очекува до крајот на оваа година да заврши целосно. Согласно договорот со...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...