дома тагови Славица Ангелова

таг: Славица Ангелова

Над 60 гитаристи од школата на Пиличев со Славица, Теодора и Ана ќе шират љубов на концерт во Струмица...

Членовите од музичката школа на м-р Васко Пиличев од Струмица, идниот месец заедно со вокалните солисти Славица Теодора и Ана ќе реализираат концерт со...

ТОП 10 најчитани и најпосетувани вести на Дрнка.МК во минатата 2023 !

Информациите за невоообичаените потфати но и успесите на одредени лица од Југоистокот беа најчитани и најпосетувани вести на нашиот информативен портал Дрнка.МК за минатата...

Славица Ангелова го доби автомобилот по победата во „Ѕвездите на Гранд“ – наскоро песна и спот (ФОТО)

Уметничкиот директор на „Гранд продукција“, Саша Поповиќ и ги додели клучевите од автомобилот Фиат ТИПО на Славица Ангелова од Струмица, победничката на „Ѕвездата на...

Славица Ангелова од Струмица победник во музичкото ТВ шоу „Ѕвездите на Гранд“

Струмичанката Славица Ангелова победи во телевизиското музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ каде учествуваа вкупно 17 кандидати. Таа во последниот финален круг се соочи со Драган Ѓуриќ...

„Славице ти беше феноменална“ кажа жирито кое и даде шест гласа и полуфинале од Ѕвездите на Гранд (видео)

Струмичанката Славица Ангелова обезбеди пласман во полуфиналето од телевизиското музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ откако таа ги отпеа „Нека те боли“ од Лина Пејовска...

Ангелова од Струмица со своите изведби сè поблиску до финалето на „Ѕвездите на Гранд“ (видео)

Славица Ангелова од Струмица кандидат на Ѓорѓе Давид преку баражот се пласира во четвртфиналето од телевизиското музичко шоу Ѕвездите на гранд. Таа во шестиот...

Славица Ангелова повторно блесна во „Ѕвездите на Гранд“ и директно отиде во 6 тиот круг од шоуто

Славица Ангелова од Струмица се пласираше во шестиот круг од музичкото телевизиско шоу „Ѕвездите на Гранд“. Таа доби шест гласови од жирито  откако  ги...

Славица од Струмица ja доби довербата од продукцијата и се пласира понатаму во ,,Ѕвездите на Гранд“ (видео)

21 годишната Славица Ангелова од Струмица се пласираше во следниот круг на музичкото телевизиско шоу „Ѕвездите на Гранд“ откако во баражот  успеа да го...

Славица Ангелова од Струмица го остави жирито без коментар, со 6 гласа директно во третиот круг на „Ѕвездите на...

Славица Ангелова од Струмица со одличната изведба на песните ,,Златни дан“ од Бисера Велетаниќ и  „Колена“ од Кристина Ковач обезбеди пласман во третиот круг...

Славица Ангелова од Струмица ,,растури” на сцената на „Ѕвездите на Гранд“ и го освои жирито (видео)

20 годишната струмичанка Славица Ангелова го осови жирито на балканското музичко шоу ,,Ѕвездите на Гранд'' откако имаше одлична интерпретацијата на песните „Брод што тоне“...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Одбојкарите на Струмица поразени во Штип, УГД со тапан и музика...

Освојувачот на Купот екипата на Штип УГД израмни против Струмица во плеј офф пресметката за освојување на шампионскиот трофеј.  Штипскиот состав славеше со идентичен...