дома тагови Селектирај отпад

таг: Селектирај отпад

Околу 1200 домаќинства во Струмица добија канти за сeлекција на пластика (ВИДЕО)

Граѓаните на Општина Струмица ќе селектираат отпад во своите домови. Над илјада домаќинства во оваа општина добија канти за селекција на пластичен отпад во...

Над 3 тона пластика и хартија се собрани во Валандово преку мобилната апликација ,,Селектирај отпад’’ !

Повеќе од три тона пластика и  хартија се собрани во општина Валандово откако почна да се имплементира проектот ,, Селектирај отпад’’ при крајот на...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Приведен жител на Габревци кој се сомничи дека направил кражби во...

На 22.07.2024 во 20.15 часот, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода И.А.(31) од село Габревци, општина Конче. Тој се сомничи...