дома тагови Св. Илија

таг: Св. Илија

ЗСК Југоисток со видео како се чистеше над Струмица во кој се вклучија голем број граѓани !

ЗСК ,,Југоисток'' од Струмица направи видео од еко акцијата што денеска се реализираше над Струмица. Според планот се чистеше на локалитетот Чам чифлик и...

ТППЕ Струмица, Денот на пожарникарството го одбележа со чистење и средување на трим патеката до Св.Илија (фото)

Струмичките пожарникари, 20 ти мај Денот на пожарникарството во земјава го одбележаа со акција за чистење и средување на трим патеката од Ловниот дом...

Трим патеката кон манастирот „Свети Илија“ над Струмица се забранува за рекреација

Врз основа на мерките и препораките на Владата на Република Северна Македонија за превенција од ширење на коронавирусот, а по наредбата донесена од Општинскиот...

Фото – Средношколци од Никола Карев од Струмица ја чистеа трим патеката и локалитетот Св. Илија

Средношколци од СОУ,, Никола Карев'' од Струмица заедно со професори од ова училиште по повод Денот на пролетта организираа еколошка акција за чистење на...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Полицијата приведе гевгеличанец – при претрес во неговиот дом пронајдена дрога

На 24.07.2024 во 15.30 часот, полициски службеници од СВР Струмица – ОВР Гевгелија го лишиле од слобода Ј.Н.(48) од Гевгелија. При претрес во неговиот...