дома тагови СВР Струмица

таг: СВР Струмица

Комбето што се преврте на патот Струмица-Валандово, превезувало 50 мигранти – 14 од нив повредени

14 мигранти се повредени при синокешното излетувањет на комбето со битолски регистарски ознаки на патот Струмица-Валандово , соопшти МВР. Според информацијата во комбето марка...

Три лица се повредени во сообраќајката, кога комбе полно со мигранти удри во три возила на Младинска во Струмица...

Тројца мигранти се повредени, најмалку три патнички моторни возила се оштетени а уништен е и столб на улицата ,,Младинска'' во Струмица, откако денеска околу...

Полицијата и пазарната инспекција почнаа да ги ловат дивите продавачи по тротоарите во Струмица

Струмичката полиција заедно со преставници од пазарниот инспекторат денеска направиле координирана акција за откривање на диви продавачи на стока по тротоарите во централното градско...

Никогаш не вози пијан, маички со овој слоган добиваа возачите од полицијата и општина Босилово

Струмичката полиција во партнерство со Општина Босилово и градоначалникот Зоран Зимбаков, денеска на магистралниот патен правец А4 кај општинскиот центар, делеа маички и летоци...

Во Радовиш тепачка пред судот меѓу 10 лица, во Струмица физички напад, полицијата ги расчистува случаите

Во текот на вчерашниот ден во Радовиш се случила тепачка помеѓу две групи жители од ова општина но и физички напад а во Струмица...

65 граѓани од Гевгелија, Струмица, Валандово и Радовиш ќе добијат прекршочни оти не носеле маски

Полициските службеници при СВР Струмица кои го покриваат Југоисточниот регион во последните 24 констатирале дека 65 граѓани од овој дел на државата не се...

Над 800 граѓани од Југоистокот сториле прекршок оти неноселе маски, најмногу во Струмица, Гевгелија и Радовиш

Над 800 граѓани од Југоистокот, досега биле затекнати од полицијата како не носат заштитни маски или опрема за лична заштита на лицето од воведувањето...

Волонтери од Црвениот крст на влезовите во Струмица мереа температура и делеа маски на патниците

Црвениот крст од Струмица заедно со струмичката полиција, денеска реализираа превентивна акција за подигнување на јавната свест за носење на заштитни маски за да...

СВР Струмица ќе ги засили контролите дали угостителите ги почитуваат протоколите за работа и дали граѓаните носат маски

Секторот за внатрешни работи Струмица кој го покрива Југоисточниот регион и сите десет општини од овој дел на државата Струмица, Радовиш, Конче, Василево, Босилово,...

Богданчанец превезувал 13 мигранти во патничко возило, излетал од патот па побегнал, но полицијата го пронашла

Струмичката полиција против 22 годишен жител од Богданци ќе поднесе кривична пријава откако вчера кај крстосницата за населените места Миравци и Милетково излетало од...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Струмичанецот Димитар Пандев сериозно чука на вратите на НБА, стави потпис...

Македонскиот младински кошаркарски репрезентативец, струмичанецот Димитар Пандев кој цели 8 години етапно ја гради својата кошаркарска кариера надвор од земјава, стави потпис за најдобрата...