дома тагови СВР Струмица

таг: СВР Струмица

СВР Струмица доби нов началник, досегашниот станува дополнителен !

Дејан Евтимов, досегашен главен советник во Одделението за прекршоци  е нов технички началник на СВР Струмица. Досегашниот Кирил Арапов станува дополнителен началник на овој...

Приведени лица од Струмица, Радовиш и Валандово – во нивни домови, објекти и возило пронајдена марихуана, хероин ….

На 09.02 и 10.02.2023 година полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица ги лишиле од слобода С.З. (32) од село Муртино, струмичко, В.К. (37) од Струмица,...

Приведени две лица од Гевгелија, полицијата кај едниот пронашла марихуана кај другиот муниција

Завчера полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи во координација и заедничка акција со...

„Носи кацига, вози одговорно“ – СВР Струмица со МК ,,Џинка“ од Радовиш со кампања по радовишките улици

Иако минатата година на подрачјето на СВР Струмица е евидентирано намалување на бројот на жртви во сообраќајки за околу 50 % споредбено со 2020...

Струмичката полиција почна со фотографирање на непрописно паркирани возила, казните ќе стасуваат на домашна адреса

Граѓаните да не очекуваат полиција на лице место да ги казнува за непрописно паркирани возила оти струмичката полиција  почна со нов метод - фотографирање...

Струмичката полиција приведе две лица од Ангелци и Смоларе за сторени кривични дела кражба

Струмичката полиција во текот на вчерашнит ден приведе лица од Смоларе општина Ново Село и населеното место Ангелци општина Василево кои се сомничат дека...

Фатени дрвокрадци на Беласица, полицијата најави кривични против жители на Банско и Свидовица

Вчера полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица презеле засилени мерки за откривање и санкционирање на лица кои вршат бесправна сеча и превоз...

Томе Весев назначен за нов началник на СВР Струмица

Деновиве со решение на Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, назначен е нов началник на Секторот за внатршени работи во Струмица. На ова функција...

Полицијата во Југоистокот за пет часа казни 36 возачи за брзо возење, најмногу во Радовиш

Полицијата вчера направила акциска контрола во Југоистокот за откривање на учесници за брзо возење . Контролата ја спровеле во периодот од 10 до 15...

Радовишка фирма измамена од британски хакери, место во лондонска фирма 240 илјади евра завршиле кај нив

Радовишката полиција до Основното јавно обвинителство во Струмица поднесе кривична пријава против четири лица државјани на Велика Британија за комјутерска измама  казниво по член...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...