дома тагови Сачево

таг: Сачево

Општина Струмица асфалтираше улици во Банско – Јаневски најави канализација и подобро водоснабдување (видео)

Согласно гродишната програма за изградба и реконструкција на локални патишта и улици, денес во населеното место Банско се асфалтираа улици а градоначалникот Јаневски најави...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Струмичанецот Димитар Пандев сериозно чука на вратите на НБА, стави потпис...

Македонскиот младински кошаркарски репрезентативец, струмичанецот Димитар Пандев кој цели 8 години етапно ја гради својата кошаркарска кариера надвор од земјава, стави потпис за најдобрата...