дома тагови „Рубикон“

таг: „Рубикон“

Гевгелиски ученици ќе креираат видеоприказни и престава за стоп на врсничкото насилство во училиштата !

30 тина ученици од гевгелиските основни и средното училиште ,, Јосиф Јосифовски’’ ќе бидат дел од видеоприказни и тетатарска престава кои треба да ја...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...