дома тагови Ристо Секулов

таг: Ристо Секулов

За други се навива но Тиверија се сака, промовирана монографијата „100 години ФК Тиверија – еден век фудбалска историја“

Промовирана монографијата „100 години Тиверија - еден век фудбалска историја“ од авторите Ристе Секулов и Александар Стојаов кои на 220 страни го опишуваат развојот...

ОФС Струмица со бојкот на Изборното Собрание на ФФМ и претседателот Сејдини

Делегатите на Општинскиот Фудбалски Сојуз од Струмица ниту предложија делeгати за престојното изборно собрание на ФФМ, ниту предложија член во УО ниту пак дадоа...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Д-р Венко Филипче од Кавадарци: Се среќавам со преку 200 луѓе...

Носителот во изборна единица 4, Д-р Венко Филипче денес во Кавадарци се сретна со голем број граѓани. Разговараше со пензионерите, дијабетичарите и здравствените работници...