дома тагови Ристе Гавровски

таг: Ристе Гавровски

Струмичката гимназија со децениски Божиќен концерт за да помогнат некому, на сцена 90 средношколци ќе пеат за лекување на...

Вкупно деведесеттина поранешни ученици во Струмичката гимназија кои во изминатите девет години беа дел од Новогодишниот-Божиќен концерт и сегашни средношколци, членови на хорот на...

Легато Бенд со Ристе Гавровски снимија сплет од познати народни песни, дел од струмички пејачи (видео)

Легато Бенд со Ристе Гавровски снимија сплет од македонски песни кои ги објавија на Youtube каналот како летно освежување за своите фанови. Станува збор...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Гевгелија идната недела ,,АРТ УМ“ фестивал – ќе се спои...

На 21 и 22 јуни 2024 година во Гевгелија ќе се одржи мултимедијален фестивал АРТ УМ . Овој фестивал ќе вклучува широк спектар на...