дома тагови риболовен туризам

таг: риболовен туризам

Езерото Мантово кај Конче порибено со 250 килограми млади парчиња крап за да се збогати рибниот фонд

Концесионерот за организирање рекреативен риболов на акумулацијата Мантово кај општина Конче ,,Риба и риболовци’’, изврши порибување на езерото со подмладок на крап. Како што...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајка на патот Еднокуќево –...

Вчера во 19.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат помеѓу селата Еднокуќево и Моноспитово, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...