дома тагови речно корито

таг: речно корито

Ќе се регулира и уредува речниот канал во Градашорци, општина Василево доби пари од државата

Деновиве општина Василево ќе го распише тендерот за регулација и уредување на речниот канал  во населеното место Градашорци, по добиените средства од министерството за...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...